Nová Role - porcelánka Thun - Pentalog Tour

Nová Role - porcelánka Thun

Cena: 400.00 Kč

Doprava

Jak vzniká sklo, jste se již mohli dozvědět, pokud jste s námi absolvovali exkurzi do karlovarské sklárny Moser. Nyní bychom vás rádi seznámili s tím, jak vzniká porcelán. Pokud vás tedy zajímá historie i současná výroba porcelánu, tak právě vám je určena tato naše exkurze, která vás seznámí nejen s produkcí, ale i s dekorací porcelánu jedné z našich největších porcelánek.

Porcelánka byla založena roku 1921. Po druhé světové válce byl závod zařazen do skupiny Karlovarský porcelán. V roce 2009 byl závod zakoupen společností Thun 1794 a.s. a došlo k výrazné změně výrobní náplně. Nová Role se zároveň stala sídlem celé společnosti a v jejím areálu jsou umístěny i provoz servis a výroba sítotisku. Thun 1794 a.s. zakoupila i práva k ochranným známkám a ve své výrobě navazuje na více jak dvěstěletou tradici výroby porcelánu. Kapacita tohoto závodu je 3.500 - 4.000 tun ročně, závod je vybaven moderními technologickými zařízeními - isostatické lisy, tlakové lití, glazovacím komplexem, rychlovýpalná pec, komorová pec, vtavná dekorační pec.
Jedinečný zážitek můžete završit nákupem porcelánu ve firemní prodejně.

V současné době nejsou pro tento výlet vypsány žádné termíny. V případě vašeho zájmu nás neváhejte kontaktovat telefonicky +420 353 206 134 nebo emailem info@pentalog-tour.cz. Děkujeme.

Poptávka

Místo odjezdu Čas odjezdu
Hotel Imperial 12:45
Spa Resort Sanssouci - Blue House 12:50
Spa Resort Sanssouci - Green House 12:55

Výlet na mapě